Vyhledávání

Kontakt

Hotel Petřin

Petřínská 6
Jablonec nad Nisou
46606
Česká Republika

Tel: +420 731 159 720
+420 731 159 732
+420 483 302 861

mail@hotel-petrin.cz.

Oslavy na Petříně

31.01.2011 22:50

 

Jablonecký Petřín oslavil v říjnu 2010 desáté výročí svého znovuotevření a jeho majitel – pan Evžen Hejsek oslaví své kulaté jubileum v únoru tohoto roku.

 

A co by to bylo za oslavy bez hostů? Z tohoto důvodu se pan majitel rozhodl, že bude slavit se svými návštěvníky po celý rok 2011 a na každého, kdo si zajde v tomto roce na Petřín na něco dobrého, budou čekat překvapivé ceny. Pravidelní návštěvníci této restaurace si pochvalují, že místní kuchyně je vyloženě „domácí“ - žádné jídlo není ošizeno nějakými náhražkami. Na návštěvníky zde budou čekat nejenom vybrané lahůdky za velmi pěkné ceny, ale také oblíbená stálice – 20m vysoká rozhledna, z níž je překrásný výhled na celé město a okolí.

 

 

Podíváme-li se do historie tohoto objektu, zjistíme, že byla docela pestrá. Jako vyhlídková restaurace s názvem „Petřín“ byl objekt postaven na kopci tehdy zvaném Nickelkoppe a slavnostně otevřen v roce 1906. Jeho prvním majitelem byl pan Richard Felinghauer. Svému původnímu účelu, t.j. výletní restaurace s rozhlednou, sloužil objekt do konce 2. světové války v roce 1945. Poté zde byl až do poloviny 60. let provozován dětský domov. Od poloviny 60. let zde tehdejší státní podnik "Restaurace a jídelny" opět zahájil provoz výletní restaurace pod již staronovým názvem "Petřín".

 

 

V období privatizace po roce 1989 byl objekt prodán státním podnikem "Restaurace a jídelny" do soukromého vlastnictví. Postupně se zde vyměnilo několik majitelů, kteří s ním však měli pouze spekulativní úmysly. Tak se stalo, že zde byl v roce 1993 ukončen veškerý provoz a celý areál byl opuštěn a postupně devastován prakticky do roku 1996, kdy jej zakoupil pražský podnikatel pan Evžen Hejsek. Ten téměř dva roky musel narovnávat vlastnické vztahy k Petřínu s tehdejším majitelem, který se nacházel ve vazbě, a když se toto koncem roku 1998 podařilo, tak teprve poté mohla následovat kompletní rekonstrukce a rozšíření objektu (1.1.1999 – 30.6.2000). Nutno podotknout, že rekonstrukce proběhla takto poměrně rychle i díky vstřícnosti všech úřadů, které se k akcím tohoto druhu vyjadřují, v první řadě díky Městskému úřadu v Jablonci nad Nisou a jeho tehdejšímu vedení.

 

V hotelu Petřín se během roku koná několik tradíčních akcí – k těm s nejdelší tradicí patří Štědrovečerní odpoledne pro osamělé spoluobčany, které majitel hotelu Petřín ve spolupráci s Městským úřadem organizuje již 11 let (s výjimkou let 2007-2009, kdy toto setkání nevyhovovalo novému vedení radnice v čele se starostou Petrem Tulpou, a kdy jej tedy ve své vlastní režii organizovali spolu pan Hejsek z Petřína a bývalý starosta Jiří Čeřovský). V letošním roce, kdy má radnice nové vedení, byla sem tradice Štědrovečerního odpoledne navrácena. Pan Hejsek spolu s p. starostou Petrem Beitlem přivítali na 70 osamělých spoluobčanů, kterým tak zpříjemnili čas Vánoc.

Mezi další tradiční akci patří ples hotelu Petřín. Tento rok se bude konat již X.Reprezentační ples, a to 25. března 2011. Všichni jste na něj srdečně zváni, svůj požadavek na místa pište na e-mailovou adresu:

 

 

mail@hotel-petrin.cz nebo na tel.č. 731 159 732.

Pořádáme pravidelné akce i pro ty nejmenší -   
Dětský den na Mezinárodní den dětí a zmrzlinový pohár zdarma školákům za vysvědčení na konci školního roku.
 

Již po několik let se zde pravidelně na jaře (květen) a na podzim (listopad) konají kursy řeckých tanců pod přímým vedením Marthy a Teny Elefteriadu. Jejich účastníci se naučí jednoduchým řeckým tancům za doprovodu krásné řecké hudby, což na jaře přispívá k tomu, že se všichni již těší na dovolenou, a na podzim zase k tomu, že si všichni vybaví krásné chvíle strávené v létě u moře. A těm, kteří se na dovolenou k moři nedostali, alespoň hudba a tanec navodí příjemnou iluzi hezké dovolené na některém z mnoha krásných řeckých ostrovů.

 

 V letošním roce budeme také od února pořádat pravidelné RETRO-večery pro střední a starší generaci, o jejichž konání se včas dozvíte z lokálního tisku nebo na našich webových stránkácch.

 Zajděte do hotelu Petřín na něco dobrého a pokochejte se při vychutnávání lahůdek místní kuchyně výhledem na město, který vám žádná jiná restaurace v našem městě nemůže nabídnout. Jste srdečně vítáni !